Borelioza.Gazetka.EU
CHORA BABA
blog
Uczę się boreliozy na własnej skórze.
Twoja skóra jest inna.
Prawa autorskie Creative Commons License

 

 

...

[ Powrót ]

Niedziela, 07 wrzesień 2008, 22:11

Zamiast mieć się ku jesieni - już drugi dzień upały powyżej normy (do 30°C w cieniu, jeszcze teraz jest +20°C, pomimo wieczora). No, i moje samopoczucie od razu poniżej jakiejkolwiek normy. Kłopoty z oddychaniem, główka pęka.
Ciśnienie? Zatoki? "W tym wieku to normalne"?

Szperanie po necie dało jeden świetny efekt: znalazłam stronę pt. Naturalna medycyna, której przewodzi pani doktor Ryczkowska - nie tylko robiąca dobre wrażenie (ocena subiektywna), ale jeszcze mieszka w mojej okolicy, więc w razie czego niedaleko mi będzie... Ale przede wszystkim jest to strona z mnóstwem wiedzy.
Polecam - nie mając jakichkolwiek profitów bezpośrednich ani pośrednich. Spodobała mi się i tyle.
Np. na moje odwieczne oddychanie przez usta i podejrzenie kłopotów z zatokami znalazłam taka poradę (nie do mnie skierowaną):

Przewlekłe zapalenie zatok jest schorzeniem, które bardzo trudno jest opanować farmakologicznie, za to stosunkowo szybko leczy sie metodami naturalnymi. Terapia musi być jednak wieloplaszczyznowa, ponieważ problem ten też ma kilka istotnych korzeni. Leczenie musi więc uwzględnic każdy z nich, bo inaczej nie będzie satysfakcjonująco skuteczne. Uściślając, należy więc zastosować równoległe skojarzone leczenie, które pokryje 3 obszary dolegliwości:

 • dysbiozę jelit i dysbiozę lokalną - tutaj konieczne są zioła i probiotyki doustnie oraz odpowiednia higiena nosa. Tutaj też korzystny efekt wywieraja olejki aromaterapeutyczne.
 • Żywienie - zapobiegajace nawrotom kataru i alergii
 • Emocje, sprzyjające tym infekcjom - tutaj najprostszym i bardzo skutecznym wyjściem są odpowiednie ćwiczenia gimnastyczne oparte na zasadach hatha joga.

  Jak widać zagadnienie leczenia przewlekłych chorób zatok przynosowych jest złożone. ale na szczęście przy uwzglednieniu zasad, o których napisałam, bardzo skuteczne. Szerzej napiszę o tym w oddzielnej publikacji, która w przyszłym tygodniu ukaże się na łamach Naturalnej Medycyny. Bożena Ryczkowska

  Komentarze:

  Brak komentarzy.

   
  Twoja wypowiedź:
  Przedstaw się: E-mail lub WWW:  
 • Możesz napisać do mnie

   

   

   

   

   

   

   

  login      
  GAZETKA.EUStrona należy do portalu GAZETKA.EU
  Aktualizacja 14-03-2013