Gadżety Chorej Baby. Krokomierz

Baba nie tylko bywa chora, ale też bywa smart. Dlatego więc postanowiła w końcu dobrać sobie nowoczesne bajery mierzące to, czego sama zmierzyć nie potrafi, a chciałaby. Zaczęła od KROKOMIERZA.
Ja doskonale wiem, że to żadna nowość, że już nawet panie 40+ swobodnie się nim posługują…
Nie szkodzi. Dopiero teraz postanowiłam o tym napisać i już.

Prawie trzy tysiące kroków…


Do tego bajeru wystarczyło, że Baba ma smartfon i potrafi zainstalować apkę. Krokomierzy jest w internetach od groma – do wyboru do koloru. Wybrałam darmowy krokomierz, który proponował i polecał sklep Google Play. Nie bez wpływu na ten wybór była łączna ocena 152.632 użytkowników: 4,7 punktów na możliwych 5.
I co dalej? Krótkie konfigurowanie polega na podaniu swego wieku, wagi i ambicji gubienia kalorii. Potem wystarcza nosić smartfon w kieszeni – najlepiej blisko ciała.

Aplikacja zbiera pomiary i prezentuje je na wykresie.


Wbudowane czujniki ruchu mierzą naszą aktywność fizyczną. Oczywiście niezbyt doskonale mierzą, jednak po dniu siedzenia za biurkiem i przed telewizorem czy komputerem nagle okazuje się, że krokomierz wyliczył Babie aktywność na niecałe 500 kroków, podczas gdy za długi spacer z psem albo łażenie po galerii od razu nalicza nam kroków kilka tysięcy.
Jeżeli jednak Chora Baba uważa, że jest również Grubą Babą, powinna poważniej pomyśleć o aktywności – krokomierz podpowiada, że powyżej 10.000 kroków można zacząć myśleć o sobie, jak o osobie aktywnej.

Apka pochwali za sukces.

Niestety, aplikacja nie dotyczy innych aktywności poza chodzeniem – jeśli Baba weźmie się za ciężkie prace ogrodowe albo wsiądzie na rower, to krokomierz tego nie ogarnie.

Wkrótce opowiem o innym gadżecie aktywnej Baby: o opasce treningowej, czyli SMARTBAND czyli SMARTBRACELET. Ten potrafi już sporo więcej niż pomiar kroków. Niekiedy zaskakująco dużo.

Uwaga: ilustracje pochodzą ze sklepu Google Play, ze strony twórcy tego programu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Badania, Ogólne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.