Borelioza.Gazetka.EU
CHORA BABA
blog
Uczę się boreliozy na własnej skórze.
Twoja skóra jest inna.
Prawa autorskie Creative Commons License

 

 

...

[ Powrót ]

Piątek, 05 grudzień 2008, 19:28

Sączące się ranki - już o tym nie raz pisałam, bo nie raz mi się przytrafiało. Np. 14 lutego 2008, 1 września 2008. Teraz znowu: oparzyłam się, każdemu się przecież zdarza, potem wodnisty bąbel, który pękł. Niby zaczął się goić, zrogowaciały naskórek powoli się wykruszał. A tu nowy naskórek, ten jeszcze świeży i cienki, zaczął się maślić. Od tygodnia mam z tym kłopoty: opatrunki przesiąkają po 2-3 godzinach. Jest to wyjątkowo uciążliwe.
Początkowo próbowałam Detromycynę, ale po 2 dniach przestałam (żeby nie hodować grzybicy). Przemywam rankę wodą utlenioną i wywarem z krwawnika, potem nakładam maść Clotrimazolum i przykrywam bawełnianym płatkiem kosmetycznym. Czasem stosuję Dermatol. I tak 6-8 razy dziennie zmieniam opatrunek....


Poza tym mam pewne kłopoty ginekologiczne, ale nie będę ich wyszczególniać - nie ten temat.
P.S.
Dodając adresy poprzednich wpisów przypomniałam sobie jeszcze gencjanę. No tak, blog jest pamięcią zewnętrzną: we wrześniu sasia77 przypomniała mi ten lek, Sylwia potwierdziła... OK, już mam fioletowy nie tylko kciuk, ale i cztery inne palce, które pobrudziłam podczas smarowania. Spirytusowy roztwór fioletu gencjanowego - może pomoże?


Piątek, 12 grudzień 2008, 21:45


Od 2 dni dopiero ranka zaczyna przysychać - po smarowaniu Tormentiolem.
Mam nieodparte wrażenie, że wredne bakterie, które przeszkadzają w gojeniu się tych moich ranek, uodparniają się na kolejne medykamenty: najpierw przeszło po Clotrimazolu, parę miesięcy później - po Detromycynie, na następną rankę zadziałała gencjana, a teraz sączenie ustępuje dopiero po Tormentiolu.
Powoli wyczerpuję repertuar...

Przeszło, ale dopiero po 3 tygodniach :(

Komentarze:

beta32, Piątek, 26 grudzień 2008, 16:03

 

michal056, Niedziela, 28 grudzień 2008, 00:04

 

Chora Baba, Niedziela, 28 grudzień 2008, 02:16

 
Twoja wypowiedź:
Przedstaw się: E-mail lub WWW:  
Możesz napisać do mnie

 

 

 

 

 

 

 

login      
GAZETKA.EUStrona należy do portalu GAZETKA.EU
Aktualizacja 14-03-2013